به گزارش انتهاج به نقل از ایرنا؛

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام رضا نوری روز دوشنبه در دیدار ائمه جماعت اهل سنت خراسان شمالی اظهار داشت: نظام استکباری کمر به نابودی نظام اسلامی بسته و با نفوذی هایش مردم و فرقه های جوامع اسلامی را در مقابل هم قرار داده است.

وی تصریح کرد: جنگ ایران و عراق، طالبان در افغانستان و داعش در سوریه و عراق نتیجه دخالت های نظام استکباری است و برای رسیدن به مقاصد پلیدشان دست به این خونریزی ها می زنند.

امام جمعه بجنورد افزود: ائمه جمعه از ظرفیت عبادی و سیاسی نماز جمعه استفاده کنند و در مقابل دشمنان جبهه گیری و توطئه های دشمنان را برملا کنند.

وی با اهمیت دانستن جایگاه نماز جمعه در بین مسلمانان، عنوان کرد: تلاش کنیم تا سنگر نماز جمعه در جامعه پررنگ شود و لازمه آن هم این است که به مشکلات مردم و جوانان رسیدگی شود و وحدت و تقوا را در بین مردم تقویت کنیم.

نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی خاطرنشان کرد: ۱۶ سنگر نماز جمعه اهل شیعه و هفت سنگر اهل سنت استان به خوبی نگهدار جایگاه عبادی و سیاسی نماز جمعه هستند و از آرمان های انقلاب و کیان نظام جمهوری به خوبی دفاع می کنند.

وی بیان کرد: جامعه اهل سنت خراسان شمالی قبل از انقلاب در تنگناهای زیادی زندگی می کردند که با انقلاب اسلامی این قشر مهم حرمت پیدا کرد و مطالبات آنها توسط مسوولان پاسخ داده شد.

حجت الاسلام نوری ادامه داد: اگر ائمه جمعه شهر و روستا عزت بیشتری در بین مردم داشته باشند، مشکلات آن خطه بهتر رسیدگی می شود بنابراین ائمه جمعه وابستگی خود را به مردم از دست ندهند و با مردم گره بخورند.

وی بیان کرد: استقلال و مردمی بودن از شاخصه های ائمه جمعه محسوب می شود و به راحتی می توانند هر کسی را نقد و از این طریق پیگیر مشکلات مردم باشند.

نماینده ولی فقیه درخراسان شمالی ادامه داد: ادیان و فرقه های زیادی در جهان خلق شده اند که بدون کتاب درصدد راهنمایی مردم هستند غافل از اینکه اسلام تنها دین آسمانی است و ارزش های این دین تنها راه نجات به بشریت است.

آخوند پروانه، آخوند خوشنظر، آخوند نگهدار، آخوند خادمی و آخوند صمدی از علمای اهل سنت بودند که مشکلات بخش خود در شهرستان های راز و جرگلان و مانه و سملقان را با نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی در میان گذاشتند.