بجنورد– به گزارش انتهاج به نقل از تسنیم ، حجت‌الاسلام والمسلمین ابوالقاسم یعقوبی امام‌جمعه بجنورد، در آیین نمازجمعه بجنورد ضمن تبریک پیشاپیش ولادت امام هادی(ع) با بیان حدیثی از این امام معصوم، اظهار داشت: کسی که باتقوا و اهل حذر از گناه باشد خداوند او را در بین مردم عزیز کرده و مردم از او تبعیت می‌کنند.

غدیر دارای دلایل عقلی و نقلی

امام‌جمعه بجنورد به بیان احادیثی پیرامون ولایت و ایام غدیر پرداخت و افزود: بسیاری از علمای اهل سنت و سطح اول در علم و برهان، در کتب خود این را آورده‌اند که تنها کسی که درحال رکوع انگشتر خود را هدیه کرد و آیه ۵۵ سوره مائده نازل شد علی (ع) است. همچنین کسانی که اهل غدیر و اهل ولایت هستند راه خود را از قرآن بدست آورده‌اند.

یعقوبی با تاکید بر اینکه غدیر دارای دلایل عقلی و نقلی است، گفت: اگر پیامبر باغ سرسبز جهان اسلام را به حال خود رها می‌کرد و بدون مشخص کردن جایگزین و باغبان از دنیا می‌رفت مغایر با عقلانیت بود، اما پیامبر در روز مبارکی به نام غدیر و بر اساس نص صریح قرآن، علی (ع) را جایگزین خود کرد تا کاروان اسلام بدون راهبر نماند.

وی با تاکید بر بزرگداشت غدیر از سوی مردم، اظهار داشت: طعام دادن روز غدیر از فضیلت زیادی برخوردار است و باید مورد اهتمام از سوی مردم قرار بگیرد. مردم باید در روز غدیر لباس نو بپوشند و به دیدار یکدیگر روند تا این روز بزرگ در ذهن و فکر فرزندان به عنوان یک روز مبارک نهادینه شود.

دیدار رهبری با گروه‌های جهادی

رییس شورای فرهنگ عمومی خراسان شمالی با اشاره به دیدار رهبری با گروه‌های جهادی نیز گفت: مقام معظم رهبری فرمودند اردوهای جهادی باید تبدیل به یک گفتمان شود. تک تک مردم باید خود را یک جهادگر ببینند و در این عرصه ورود کنند.

یعقوبی با اشاره به جشنواره صداوسیما افزود: در این جشنواره ۳۱ استان کشور دستاوردهای خود را وارد استان می‌کنند. نباید تنها نیمه خالی لیوان را دید بلکه دستاوردهایی مانند معرفی استان ازجمله مزیت‌های این جشنواره است که می‌تواند زمینه رشد و پیشرفت استان را به همراه داشته باشد. همچنین امیدواریم این جشنواره بتواند زمینه توسعه استان را بیش از پیش فراهم کند.

وی در پایان با اشاره به شلوغی نانوایی‌های استان گفت: همه تقصیرات که مربوط به دولت نیست و مردم نیز باید در این خصوص نهایت همکاری را با دولت داشته باشند. همچنین برخی نانوایی‌ها که آرد دولتی را به قیمت آزاد میفروشند کار خلاف شرع و حرام انجام می‌دهند.