به گزارش انتهاج به نقل از ایرنا؛

حسین قاسم زاده روز شنبه به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در روزهای اخیر میزان توزیع گوشت مرغ در شهر بجنورد مناسب بود البته نیاز شهر به گوشت مرغ تنظیم بازار روزانه ۲۵ تن است اما امروز بیش از ۱۸ تن از این محصول توزیع شده است.
وی افزود: روز پنجشنبه هفته گذشته بیش از ۳۸ تن و ۷۰۰ کیلوگرم و در روز چهارشنبه ۲۲ تن و ۳۵۷ کیلوگرم گوشت مرغ در بجنورد توزیع شد که البته شرایط بازار متعادل بود.
وی درباره گلایه فروشندگان گوشت مرغ از پایین بودن میزان توزیع این محصول گفت: کاهش میزان گوشت توزیعی و پایین بودن داد و ستد سبب کاهش درآمد این بازاریان شده است، اکنون ۱۲۰ واحد مرغ فروشی در بجنورد فعال است که ۸۰ درصد از آنان مستاجر هستند.
قاسم زاده خاطرنشان کرد: اکنون با از سرگرفتن فعالیت اصناف مختلف همچون رستوران ها و تالارها، تقاضا برای گوشت مرغ افزایش یافته است از این رو انتظار می رود میزان بیشتری از این محصول تامین و توزیع شود.
رییس اتحادیه صنف لبینات، قصابان و مرغ فروشان بجنورد افزود: مشکل کمبود گوشت مرغ به سازمان جهاد کشاورزی منعکس شده است، اما این سازمان اعلام کرده که نیاز شهر بجنورد به گوشت مرغ روزانه ۱۷ تن است.
بر اساس این گزارش، اوایل آبان ماه جاری هم گوشت مرغ کشتار روز در بازار خراسان شمالی کمیاب و سبب گلایه مردم شد بطوریکه مرغ توزیعی در فروشگاه های سطح شهرهای استان پس از یک ساعت تمام می شد.
اکنون گوشت مرغ کشتار روز به ازای هر کیلوگرم از این محصول ۲۹۰ هزار ریال عرضه می شود.
هم اکنون طبق آمار سرانه مصرف گوشت مرغ در استان خراسان شمالی حدود ۳۴ کیلوگرم است که نسبت به یک دهه گذشته به دلیل گرانی قیمت گوشت قرمز، مصرف مرغ در این استان تا دو برابر افزایش یافت.
استان ۸۶۳ هزار نفری خراسان شمالی در شمال شرق کشور واقع است.