به گزارش انتهاج به نقل از ایرنا؛

به گزارش خبرنگار ایرنا، علی بیگ زاده روز شنبه در نشست استانی مقابله با کرونا اظهار داشت: با وجود این میانگین واکسیناسیون در برخی شهرستان همچنان پایین است که نیازمند اقناع سازی افکار عمومی برای تسریع واکسیناسیون کرونا است.
وی افزود: همچنین میزان واکسیناسیون روستاییان پایین تر از شهرنشینان است به گونه ای دهیاران باید جدی تر از گذشته پای کار باشند.
بیگ زاده با بیان اینکه در حال حاضر تمامی شهرستان های استان در وضعیت زرد کرونایی هستند، تصریح کرد: با وجود اینکه میانگین روزانه بستری های کرونایی در هفته گذشته کمتر از ۵۰ نفر بود ولی در این پایین بودن میزان رعایت شیوه نامه ه های بهداشتی نگران کننده است به گونه ای که با شروع فصل سرما شاهد برگزاری دورهمی ها و با پایان ماه صفر مراسم های عروسی همچنان برپاست.
وی با اشاره به اینکه نحوه بازگشایی مدارس هفته آینده مشخص خواهد شد، گفت: با توجه به مصوبات گذشته ستادملی مبارزه با کرونا، قرار بر این شده است که مقطع تحصیلی متوسطه دوم از نیمه دوم آبان و متوسطه اول نیز از ابتدای آذر ماه بازگشایی شود.
براساس آخرین فهرست رنگ‌بندی کرونایی شهرها که از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام شد، شهرستان‌های بجنورد، شیروان، اسفراین، مانه و سملقان، فاروج، گرمه، جاجرم و رازوجرگلان در وضعیت زرد قرار گرفته است.