به گزارش انتهاج به نقل از ایرنا؛

مططفی هادی زاده به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: شب گذشته سرعت تندباد در یکه سعود شهرستان راز و جرگلان ۶۱ کیلومتر بر ساعت و در بجنورد مرکز استان هم ۳۲ کیلومتر بر ساعت ثبت شده است.

وی با اشاره به فعالیت سامانه بارشی در استان و پیش بینی کاهش دمای هوا گفت:سامانه بارشی که وارد استان شده از امشب سبب بارش برف و کاهش محسوس دمای هوای مناطق مختلف می‌شود.

وی اظهار داشت: فعالیت این سامانه در روز جمعه به صورت رگبار و احتمال رعد و برق، بتدریج بارش باران و برف و مه و در ارتفاعات با احتمال کولاک برف و افت دما همراه است، این سامانه بارشی بیشتر در مناطق مختلف استان بویژه مرکز این خطه را تحت تاثیر قرار می دهد و تا روز شنبه در استان فعال است.

کارشناس پیش‌بینی اداره کل هواشناسی خراسان شمالی افزود: مردم استان تا صبح یکشنبه هفته آتی کاهش هشت تا ۱۰ درجه ای دما را تجربه می کنند.

وی خاطرنشان کرد: در شبانه روز گذشته کوسه در شهرستان شیروان با کمینه دمای چهار درجه سانتیگراد سردترین و یکه سعود راز و جرگلان با بیشینه دمای ۲۲ درجه سانتیگراد گرم ترین نقاط استان بوده است.

کارشناس پیش‌بینی اداره کل هواشناسی خراسان شمالی افزود: در این مدت کمینه دمای بجنورد ۱۰ درجه و بیشینه آن ۱۹ درجه سانتیگراد بوده است.

میانگین بارندگی در خراسان شمالی ۲۴۰ میلی متر است.