به گزارش انتهاج به نقل از ایرنا؛

مهری هاشمی دوین روز چهارشنبه به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: روند کاهش دمای هوا از امروز آغاز شده و مردم استان تا صبح روز جمعه کاهش هشت تا ۱۰ درجه ای دمای هوا را تجربه می کنند.

وی افزود: سامانه بارشی که وارد استان شده، سبب وزش باد (گاهی باد شدید)، افت دما، بارش پراکنده باران خواهد شد و در ارتفاعات شمال استان هم احتمال برف و مه وجود دارد.

هاشمی دوین خاطرنشان کرد: فعالیت این سامانه بیشتر در نیمه شمالی استان بویژه شهرستان های رازوجرگلان، مانه و سملقان، شرق اسفراین، شمال بجنورد و شیروان و شمال غرب گرمه پیش بینی شده است.

رییس اداره پیش بینی هواشناسی خراسان شمالی با بیان اینکه این سامانه بارشی تا اوایل صبح جمعه در استان فعال است گفت: به کشاورزان توصیه می شود به برداشت محصولات باغی و زراعی و انتقال آن به انبارها سرعت دهند.

وی افزود: در شبانه روز گذشته کوسه در شهرستان شیروان با کمینه دمای سه درجه و آشخانه با بیشینه دمای ۲۹ درجه سانتیگراد سردترین و گرم ترین نقاط استان ثبت شده است.

رییس اداره پیش بینی هواشناسی خراسان شمالی اظهار داشت: در این مدت کمینه دمای بجنورد ۹ درجه و بیشینه دمای آن ۲۴ درجه سانتیگراد بوده است.

میانگین بارش در استان خراسان شمالی ۲۴۰ میلی متر است.