به گزارش انتهاج به نقل از ایرنا؛

ابراهیم عباسپور چهارشنبه شب در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: فیلم کوتاه از درد تنیده شده به مدت پنج دقیقه با موضوع «جسم متفاوت باعث عشق متفاوت می شود» با هدف نشان دادن یک بیماری که از لحاظ عرف و فرهنگ شناخته شده نیست با پیش تولید، فیلمبرداری و تدوین سه ماه به طول انجامید.

وی خاطرنشان کرد: علی نیازی ریاست انجمن هنرهای نمایشی شیروان و مرجان رستمیان از بازیگران این فیلم هستند.

عباسپور اضافه کرد: دانیال قاسمیان زوارم کارگردان و نویسنده این فیلم دارای مدرک تحصیلی لیسانس زبان انگیسی از سال ۸۹ در زمینه تئاتر فعالیت کرده و فیلم از درد تنیده شده ایشان سومین فیلم است و دو فیلم قبلی ایشان با عنوان جوجیکا و فرمول آب در ایتالیا و هند اکران شد.

فتانه امیری عضو شورای سیاست‌گذاری جشنواره فیلم پرواز، گفت: پنجمین دوره جشنواره علاوه بر اینکه همچون دوره‌های قبل مسئولیت سنگین فرهنگ‌سازی در مورد مسائل معلولیت را بر عهده دارد، تعهدی مهم‌تر در شناساندن تبعات معلولیت‌های پنهان و درگیری مضاعف و پیچیده جهان را با بیماری‌ها به ویژه کاهش تأثیرات کرونا را بر افراد معلول بررسی می‌کند.

پنجمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم پرواز به دبیری محمدرضا شرف‌الدین با محوریت توانمندی‌های افراد دچار معلولیت‌های گوناگون آذر ماه امسال در تهران برگزار خواهد شد.

به نقل از دبیرخانه پنجمین دوره جشنواره فیلم پرواز، محمدعلی خبیر دبیر اجرایی جشنواره فیلم پرواز درباره آثار ارسال شده به دبیرخانه این رویداد اظهار کرد: با توجه به اطلاع‌رسانی گسترده‌ای که نسبت به فراخوان پنجمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم پرواز انجام شد استقبال بسیار خوبی از جشنواره صورت گرفت و با اتمام مهلت ارسال آثار بالغ بر ۱۷۰۰ فیلم و فیلمنامه از ایران و کشورهای مختلف به دبیرخانه ارسال شده است.

با اتمام مهلت ارسال آثار و جمع‌بندی تمامی فیلم‌ها و فیلمنامه‌های ارسال شده به دبیرخانه فیلمسازان بیش از ۱۰۰ کشور برای حضور در جشنواره اعلام آمادگی کرده‌اند.

از مجموع آثار در بخش بین‌الملل ۸۳۵ فیلم داستانی و تجربی، ۲۲۶ مستند و ۱۹۸ انیمیشن به دبیرخانه ارسال شده‌است.

۲۷۶ اثر داستانی و تجربی، ۵۴ مستند، ۳۴ انیمیشن و ۷۷ فیلمنامه برای شرکت در جشنواره دریافت شده‌است.

شهرستان شیروان با ۱۵۷ هزار نفر جمعیت به عنوان دومین شهرستان پرجمعیت خراسان شمالی در ۶۰ کیلومتری شرق بجنورد قرار دارد.