به گزارش انتهاج به نقل از ایرنا؛

مجید الهی راد روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: شمار واحدهای آسیب‌دیده مددجویان مناطق زلزله‌زده استان ۱۹۵ مورد بوده است که از این تعداد ۹۰ واحد مسکونی نیازمند تعمیر و ۱۰۵ واحد نیز نیازمند احداث هستند.
وی افزود: اکنون ۱۰۵ واحد مسکونی برای مددجویان آسیب‌دیده در زلزله در حال احداث است که این واحدها بیش از ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.
وی با بیان اینکه حدود ۵۰ خانوار مددجویان آسیب‌دیده زلزله در چادرها ساکن بودند که با کمک اقوام و بستگان و همسایگان و در برخی اماکن آموزشی و عمومی اسکان شدند گفت: واحد این خانوارها در مرحله دیوار چینی ، گچ خاک و نازک‌کاری قرار دارد که به‌زودی تحویل داده می‌شود.
وی افزود: به‌تازگی تمامی اعتبارات پیش‌بینی‌شده این واحدها اختصاص‌یافته است که به‌این‌ترتیب کار تحویل این پروژه‌ها با سرعت حداکثر انجام می‌شود.
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان شمالی گفت: ۲ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان اعتبار برای بازسازی واحد مسکونی مددجویان مناطق زلزله‌زده این استان اختصاص‌یافته است که از این میزان یک میلیارد تومان برای تعمیرات مسکن آسیب‌دیده مددجویان زلزله‌زده پیش‌بینی‌شده است.
الهی راد اظهار داشت: بنیاد مسکن نیز ۱۰۰ میلیون تومان تسهیلات بانکی، ۳۵ میلیون تومان به‌صورت بلاعوض و ۱۶۰ پاکت سیمان برای ساخت این واحدها مشارکت دارد.

۱۱۲ هزار نفر در قالب ۶۰ هزار و ۲۵۵ خانوار از جمعیت ۸۶۳ هزار نفری خراسان شمالی زیر پوشش خدمات حمایتی کمیته امداد امام خمینی (ره) قرار دارند.

وقوع زمین لرزه ۵.۵ ریشتری ۲۷ اردیبهشت ماه ۱۴۰۰ در سنخواست شهرستان جاجرم در استان خراسان شمالی که باعث تخریب ۱۲۱ واحد مسکونی و خسارت بیش از ۳۰ درصدی به یکهزار و ۳۰۰ واحد ۴۷ روستای شهرستان های مانه و سملقان، جاجرم و گرمه شد.

شهرستانهای گرمه و جاجرم در جنوب و جنوب غربی خراسان شمالی قرار دارند.