بجنورد – به گزارش انتهاج به نقل از مهر، ملک محمد حسن زاده پیش از ظهر سه شنبه در نشست با اصحاب رسانه خراسان شمالی اظهار کرد: با توجه به اینکه هنوز ثبت نام کاندیداهای انتخاباتی آغاز نشده نمی توانیم برخی از اقدامات تبلیغاتی زود هنگام کاندیداها را تخلف محسوب کنیم اما تمام کارهای آنها مورد رصد قرار می گیرد.

حسن زاده با بیان اینکه دو انتخابات مهم مجلس شورای اسلامی و میان دوره ای مجلس خبرگان رهبری را پیش رو داریم، افزود: هیات های نظارت بر انتخابات در استان به زودی تشکیل می شود.

وی در ادامه بیان کرد: ۸۸۶ شعبه اخذ رای برای انتخابات مجلس شورای اسلامی و میاندوره ای خبرگان خراسان شمالی در دوم اسفندماه امسال برای این استان در نظر گرفته شده است.

سرپرست دفتر نظارت و بازرسی انتخابات خراسان شمالی ضمن اشاره به دوره های آموزشی برای بازرسان انتخابات مجلس شورای اسلامی، گفت: دفتر نظارت و بازرسی انتخابات خراسان شمالی چهار هزار و ۴۶۹ نفر ناظر دارد که هم اکنون دوره های آموزش را سپری می کنند.

حسن زاده با اشاره به اینکه در تمام کشورها نظارت بر قوانین وجود دارد، تصریح کرد: امر نظارت بر قوانین در کشور ما بر عهدی شورای نگهبان است.

وی با بیان اینکه تاسیس شورای نگهبان در سال ۵۸ به دستور امام خمینی (ره) انجام شد، عنوان کرد: قوانینی که در کشور ما نوشته می شود نیازمند این است که مورد برسی قرار گیرد که مخالف با شرع و مطابق با قانون باشد و این یکی از مهم ترین وظایف شورای نگهبان است.

سرپرست دفتر نظارت و بازرسی انتخابات خراسان شمالی بیان کرد: شورای نگهبان تمام مصوبات مجلس شورای اسلامی را مورد بررسی قرار داده تا مغایرتی با احکام اسلامی نداشته باشد.