بجنورد– تمایل مردم بجنورد برای خرید نوشت‌افزار ایرانی افزایش یافته است و فروش اقلام مختلف خارجی در این شهر، نسبت به پارسال کاهش محسوسی یافته است.

به گزارش انتهاج به نقل از ایرنا، رئیس اتحادیه نوشت‌افزار بجنورد روز دوشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا با بیان این مطلب اظهار داشت: قیمت مناسب نوشت افزار ایرانی نسبت به انواع خارجی، سبب شده تا خانواده ها بیشتر به خرید این اجناس روی بیاورند.

بهروز خواجوی همچنین به افزایش قیمت نوشت‌افزار اشاره کرد و گفت: قیمت اقلام مختلف نوشت‌افزار در بازار بجنورد در مقایسه با پارسال ۵۰ درصد افزایش یافته که بیشترین این افزایش مربوط به دفتر است.

وی، افزایش قیمت دفتر را ناشی از گرانی کاغذ دانست و افزود: برای تنظیم بازار دفتر مورد نیاز دانش آموزان، توزیع دفتر تعاونی با قیمت مصوب در بازار در حال انجام است.

وی با بیان اینکه توزیع نوشت افزار تعاونی، تنها شامل دفتر می شود، گفت: بر اساس مصوبه کارگروه تنظیم بازار، قیمت دفتر ۴۰ برگ ۱۷ هزار ریال، ۶۰ برگ ۲۵ هزار ریال، ۸۰ برگ ۳۴ هزار ریال و ۱۰۰ برگ ۴۲ هزار ریال تعیین شده است.

خواجوی افزود: دفتر تعاونی با شماره ملی دانش آموز عرضه می شود و هر دانش آموز تنها یک بار می تواند از این محصول خریداری کند.

وی اظهار داشت: البته قرار بود نیمی از سهم نوشت افزار تعاونی بجنورد در نمایشگاه پاییزه توزیع شود که برگزاری این نمایشگاه منتفی شده و اکنون تلاش داریم تا توزیع تمام این سهم در صنوف انجام شود.

توزیع ۱۰۰ هزار جلد دفتر تعاونی در استان

عامل توزیع دفتر تعاونی در خراسان شمالی هم گفت: سهم استان از توزیع دفتر تعاونی، ۱۰۰ هزار جلد است که این میزان تامین شده و در شهرستان های مختلف در حال توزیع است.

محمد حاتمی اظهار داشت: توزیع دفتر تعاونی تنها با شماره ملی دانش آموز انجام می شود و در ازای هر شماره ملی، ۱۰ تا ۱۳ جلد دفتر به قیمت مصوب عرضه می شود.

وی افزود: با پیگیری های انجام شده با سازمان صنعت، معدن و تجارت، تلاش داریم تا ۱۰۰ هزار جلد دفتر دیگر در بازار استان به قیمت تعاونی عرضه شود.

در استان خراسان شمالی ۱۶۴ هزار دانش آموز در مقاطع مختلف تحصیلی، آموزش می بینند.

حاتمی گفت: با توجه به بالا بودن قیمت نوشت افزار، گرایش مردم به خرید دفتر تعاونی بالا است و از این رو تلاش داریم تا تمام دانش آموزان از این محصول بهره مند شوند.

وی خاطرنشان کرد: برخی از خیران هم متقاضی خرید دفتر تعاونی و پرداخت هزینه های آن برای دانش آموزان نیازمند هستند اما این افراد هم برای خرید دفتر تعاونی، باید کد ملی دانش آموز را ارائه کنند.

عامل توزیع دفتر تعاونی در خراسان شمالی گفت: دغدغه ما این است که دفتر تعاونی به دست دانش آموز برسد و هر دانش آموز تنها یک بار می تواند این محصول را با قیمت تعاونی خریداری کند.

اتحادیه نوشت افزار شهر بجنورد ۵۰ عضو دارد.