به گزارش انتهاج به نقل از ایرنا؛

به گزارش ایرنا، این مرکز واکسیناسیون کووید۱۹ با نام مرکز شهدای مدافع حرم با استفاده از سازه‌های بادی و بهداری رزمی در گلستان شهر بجنورد افتتاح شد.

مرکز یاد شده با ۲ جایگاه تزریق واکسن به عموم مردم از صبح تا ساعت ۱۳ خدمات می‌دهد و افراد واجد شرایطی که در سامانه salamat.gov.ir ثبت نام کرده اند با حضور در این مرکز از خدمات آن بهره مند می شوند.

شهرک گلستان شهرمحل اسکان متقاضیان مسکن مهر بجنورد است که در شمال شهر بجنورد واقع شده است و اکنون ۱۷ هزار نفر جمعیت در این شهرک سکونت دارند.

هم اکنون سه مرکز تزریق تجمیعی واکسن کرونا شامل مرکز شهدای فرهنگی واقع در خیابان علیدخت، مرکز ایثار واقع در شهرک شاهد و مرکز دانشگاه آزاد واقع در خیابان دانشجو در کنار این مرکز به بیماران کووید۱۹ خدمات می دهند.

روزانه هفت هزار دُز واکسن کرونا در مراکز تجمیعی واکسیناسیون تزریق می‌شود که این روند با افتتاح این مرکز افزایش خواهد یافت.

اکنون ۱۱ مرکز تجمیعی واکسیناسیون زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی قرار دارد که از این تعداد؛ چهار مرکز در شهرستان بجنورد، ۲ مرکز در شیروان و در هر یک از شهرستان های فاروج، مانه و سملقان، گرمه، جاجرم و رازوجرگلان یک مرکز تجمیعی واکسیناسیون فعال است.

جدای از این مراکز تجمیعی، پایگاه هایی نیز با مشارکت سایر نهادها به منظور گسترش خدمات رسانی و دسترسی راحت‌تر شهروندان به پایگاه های واکسیناسیون راه‌اندازی شده است.

مراکز تجمیعی واکسیناسیون استان، ظرفیت تزریق روزانه ۱۷ هزار دُز را نیز دارد و بر اساس آخرین آمار دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی تاکنون ۳۰۴ هزار و ۷۴۵ واکسن کرونا به استان وارد و ۲۷۴ هزار دٌز تزریق شده است و اینک ۳۶ درصد جمعیت بالای ۱۸ سال استان واکسن کرونا را دریافت کرده اند.

براساس آمار رسمی تا پایان موج چهارم ویروس کرونا یکهزار و ۵۰۰ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در خراسان شمالی جان خود را از دست دادند که این میزان در موج پنجم افزایش زیادی داشته است.

براساس اعلام آخرین رنگبندی کرونایی شهرستان ها، هم اکنون شهرستان های بجنورد، اسفراین، شیروان، فاروج، گرمه، جاجرم در وضعیت قرمز و شهرستان های مانه و سملقان و رازوجرگلان نیز در وضعیت نارنجی کرونایی قرار گرفته است.

براساس آخرین سرشماری نفوس و مسکن، خراسان شمالی ۸۶۳ هزار نفر جمعیت دارد که ۴۴ درصد آن در روستاها سکونت دارند.