به گزارش انتهاج به نقل از ایرنا؛

یوسف مغروری روز چهارشنبه به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: آستان قدس برای ساخت زائر سرا، زمینی را در مشهد در اختیار این استان قرار داده است و در این زمینه تلاش شد تا با تامین اعتبار به اجرای آن سرعت داده شود.

عضو شورای اسلامی شهر بجنورد افزود: این زائرسرا با محوریت استفاده افراد کم برخوردار اجرا می شود.

پیشتر امام جمعه بجنورد گفته بود: از سال ۹۲ زمین این زائر سرا در اختیار استان قرار گرفته و تاکنون نتوانسته ایم اعتبار لازم برای این مکان مذهبی فراهم کنیم.

حجت الاسلام رضا نوری افزوده بود: در مجموع ۵۶۰ میلیارد ریال اعتبار برای تکمیل این مجموعه نیاز است و قرار بود بخشی از این‌ مبلغ از طریق استانداری تامین شود که متاسفانه به دلیل مشکلات و موارد قانونی، زمینه این کار فراهم نشد.

امام جمعه بجنورد اظهار داشته بود: تا پایان مهرماه مهلت ساخت این زائرسرا را داریم در غیر این صورت زمین آن گرفته می شود و رایزنی هایی شده تا ۱۰۰ میلیارد ریال برای عملیات عمرانی ابتدایی توسط خیرین فراهم کنیم

موافقت با استخدام نیروهای پسماند

مغروری در بخش دیگر سخنان خود از تعیین تکلیف استخدام نیروهای پسماند شهرداری خبر داد و گفت: ۹۲ نفر از نیروهای پسماند به طور مستقیم با شهرداری بجنورد قرارداد منعقد کردند و بر این اساس بلاتکلیفی یک ساله آنان به پایان رسید.

وی خاطرنشان کرد: وضعیت استخدام کارگران پسماند پس از موضوع ادغام سازمان پسماند بلاتکلیف بود.

۵۰ میلیارد ریال برای پروژه های ورزشی شهر

مغروری در بخش دیگر سخنان خود از اختصاص ۵۰ میلیارد ریال اعتبار برای تکمیل پروژه های ورزشی شهر خبر داد و گفت: این اعتبار برای ۱۰ پروژه ناتمام ورزشی در محله ها و مناطق کم برخوردار شهر هزینه می شود.

رییس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر بجنورد خاطرنشان کرد: امید می رود این پروژه ها تاپایان امسال بهره برداری شود.

شهر بجنورد مرکز خراسان شمالی است که بر اساس آخرین طرح سرشماری ۲۱۰ هزار نفر جمعیت دارد.